Majówka dzień pierwszy - latawce

Dzisiaj zaczyna się Majówka. Już możecie wychodzić na dwór, ale nadal bardzo ostrożnie i jeżeli macie skończone cztery lata to musicie na zewnątrz nosić maseczki. Wiemy, że macie swoje ulubione w kwiatki, kotki, pieski, kotwice czy we wzory zaczerpnięte z kosmosu.
Jak wyjdziecie na świeże powietrze to zwróćcie proszę uwagę na wiatr. Zazwyczaj  porusza drzewami, hula po falach, popycha chmury, a czasem i nas.
Wykorzystajmy jego energię do puszczania latawców, ale najpierw nauczmy się je robić. Pomoże nam w tym Emilia Garska animatorka kultury, przedsiębiorczyni społeczna, założycielka marki „Warsztat na Patencie”. Emilka w lipcu 2018 roku w ramach Lata w Muzeum Sopotu poprowadziła w naszym ogrodzie warsztaty robienia latawców. Napisała: Zróbmy wyjątkowego łapacza wiatru - trójwymiarowego latawca, w kształcie piramidy. Stworzony dla małych i dużych, pozwala wypełnić zabawą te dni, kiedy wiatr wzmaga na sile. W Japonii latawce są tradycyjną częścią obchodów dnia dziecka. Przyjmują wtedy kształt karpia. Niech wspólne tworzenie i puszczanie latawca stanie się dla nas okazją do świętowania beztroski wakacji. Wakacji jeszcze nie ma, ale Majówka jest świetną okazją do świętowania.
Całe spotkanie udokumentował Rafał Czajka i umieścił fotorelację na stronie esopot.pl
Dzięki temu możemy Wam pokazać jak się taki łapacz wiatru robi.

Potrzebujemy:
  • 36 papierowych słomek do napojów (na jedną osobę)
  • 8 arkuszy bibuły pergaminowej a4 (na jedną osobę)
  • Sznurek
  • Drucik (jako “igła” do przewlekania sznurka przez słomki)
  • Klej magic  
  •  Nożyczki
  • Listewki/patyki długości 15cm - jako szpulka ze sznurkiem do każdego latawca


A jeżeli nadal macie wątpliwości jak zrobić latawiec to obejrzyjcie film nakręcony przez Cudaczek lab3


Miłej zabawy!

Komentarze