Widok z mojego okna - konkurs plastyczny dla dzieci cz II

Czas szybko mija i do końca naszego konkursu zostało tylko parę dni. Do 3 maja do godziny 23.59 możecie nam wysyłać obrazy z widokiem ze swojego okna. Dziękujemy tym dzieciom, które z pomocą rodziców już nadesłały swoje prace. Bardzo się z tego cieszymy, bo najwyraźniej zabawa Wam się spodobała. Żeby zachęcić dzieci, które jeszcze do nas nie napisały pokażemy Wam obrazy artystów dla których widok z okna był inspirujący.
Zaczniemy od sopockiej artystki Anny Reinert Faleńczyk, która często w swoich obrazach sprawdza jakie są relacje między architekturą, a malarstwem. Pięknie pisze o Sopocie na stronie Art Inkubatora Goyki 3. Popatrzcie jak namalowała akrylowymi farbami na płótnie o wielkości 160 cm x 210 cm swoje wyobrażenie o tym co widzi przez okno.

"Window view | Widok z okna",  Anna Reinert, akryl na płótnie, 2008

Inny polski artysta Józef Robakowski nakręcił filmy pt. "Z mojego okna". To co widział ze swojej kuchni było dla niego tak ciekawe, że utrwalał to na filmach przez ponad dwadzieścia lat!
Swoją opowieść  rozpoczyna zdaniem: Nazywam się Józef Robakowski. Mieszkam w dużym wieżowcu przy ulicy Mickiewicza 19 na dziewiątym piętrze. Nasz budynek ma aż 20 pięter. Jest wspaniały. Położony w samym centrum Łodzi.

"Z mojego okna ", Józef Robakowski, kadr z filmu, 1978-1999

A na koniec chcemy Wam przedstawić artystę, który urodził się w Łoźni  niedaleko Witebska w Imperium Rosyjskim (obecnie Białoruś). Nazywał się Marc Chagall i żył prawie sto lat (1887-1985).
W 1913 roku mieszkał w stolicy Francji. Zafascynowany nowoczesnym miastem namalował obraz pt. "Paryż widziany z okna". Popatrzcie jak kolorowa jest  ta praca! Można na niej zobaczyć kota siedzącego na  parapecie i Wieżę Eiffla.

"Paryż widziany z okna", Marc Chagall, olej na płótnie, 1913

Sami widzicie, że widok za oknem może być fascynującym tematem i tego Wam życzymy!

A teraz trochę formalności:
Do udziału w konkursie uprawnione są dzieci od lat 4 do lat 10 oraz małoletnie osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, bez ograniczeń wiekowych.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
  • I kategoria wiekowa 4 – 6 lat
  • II kategoria wiekowa 7 – 10 lat
  • III kategoria OPEN – dla małoletnich osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, bez ograniczeń wiekowych.
Regulamin i oświadczenie są dostępne na stronie Muzeum Sopotu:
Regulamin
Oświadczenie (prosimy o wklejenie treści oświadczenia w mailu, wraz ze zdjęciem pracy konkursowej)


Komentarze